Kadłub z żywicy -Laminat część II

Teraz jak już uporaliśmy się z “kopytem” Wzornikiem przystąpimy do wykonania właściwej formy. Na tym etapie musimy zdecydować czy nasza forma będzie  jednolita czy też będzie dzielona. Ja osobiście w początkowej fazie zdecydowałem się na formę jednolitą  i okazało się że to był błąd ale od początku. Wzornik najpierw pokryłem woskiem i polerowałem. Aby uzyskać dobrą separację tą czynność wykonałem 10 razy.

lakierowane

Następnie używając żelkotu epoksydowego firmy Havel F 200 wstępnie pokryłem wzornik żelkotem i przykryłem to tkaniną szklaną Areoglass 80G splot 2/2 jedną warstwę i znów żelkotem F 200 posmarowałem. Muszę przyznać że ten Czeski żelkot jest rewelacyjny, kolor czarny i pięknie się układa.

utwrdzacz-f250

zelkot-f200

1

W tym czasie jak żelkot zaczyna gęstnieć przygotowałem sobie kilka pojemników na żywice oraz na utwardzacz.  Koniecznie do odmierzania potrzeba jest waga. Wystarczy waga kuchenna najlepiej elektroniczna do 5 kg

waga

Teraz jak żelkot jeszcze jest w miarę  miękki kładziemy pierwszą warstwę tkaniny i żywicy. Żywica która użyłem tez jest Czeska jest to żywica narzędziowa  Havel HL 130 a utwardzacz do niej użyłem Havel H135 MGS. Ta kombinacja daje dość długi czas na żelowanie a co za tym  idzie mam spokojnie czas aby  dokładnie wklepać żywicę w tkaninę co jest bardzo istotne. Tkanina którą użyłem to jest Aeroglass 390 spot 2/2 pięknie się ja układa i jest dość gruba. Układając pasami na ukos ułożyłem 5 warstw w tym co druga warstwa na przemian w drugą stronę ukos. Na koniec w części dziobowej wzmocniłem 1 warstwą   tkaniną Aeroglass 160 splot 2.2.

2a

CDN….

Możliwość komentowania została wyłączona.