Elektronarzędzia

W warsztacie modelarza nie może zabraknąć wszelkich urządzeń elektrycznych które ułatwią  nam pracę a w niektórych sytuacjach będą jedyną metodą wykonania jakiegoś elementu.

Urządzenia podzielimy na elektryczne ręczne oraz na elektryczne stołowe.

URZĄDZENIA RĘCZNE.

Podstawowym i najczęściej wykorzystywanym będzie w naszym warsztacie szlifierko wiertarka. Na rynku jest wiele multi szlifierek które nadadzą się do naszego warsztatu. Większość modelarzy korzysta z urządzeń markowych takich jak Dremel lub Proxxon.

DREMEL

Dremel jest produkowany przez firmę Bosch i występuję w kilku odmianach. Firma Bosch cały czas udoskonala swoje urządzenia co powoduje że na rynku pojawiają się coraz nowsze i wydajniejsze urządzenia. Podstawową zaletą tych urządzeń jest uniwersalność oraz możliwość wykorzystania wielu przystawek. Jak również dostępność wielu frezów i nie tylko do tej multi szlifierki.

Obecnie standardowy model Dremel  300

Stojak do dremela pozwalający nam na zrobienie  statycznej stołowej wiertarki lub frezarki

Wałek giętki bardzo się przydaje  przy obróbce  w trudno dostępnych miejscach.

Przystawka kątowa pozwala nam na wiercenie frezowania w miejscach gdzie normalnie szlifierka nie miała by dostępu.

Przystawka do frezowania która  bardzo się przydaje w szczególności przy budowie modeli  drewnianych żaglowców

Nie sposób wymienić wszystkie przystawki jak i narzędzia jakie oferuje Dremel podobnie jak i Proxxon.  Ale na stronach producenta znajdziemy wszystkie katalogi i poznamy możliwości naszych maszynek.

Tak naprawdę to czy będziemy potrzebować dane narzędzie będzie zależało od tego co robimy. Jeśli budujemy od podstaw  nasze modele to  będzie obowiązywać zasada: im więcej mam maszyn tym bardziej będę niezależny” Jednak w przypadku budowy modeli z zestawów czy plastikowych nasz warsztat będzie bardziej ograniczony.

 

cdn……

Możliwość komentowania została wyłączona.